[ad_1]

Asgari ücret toplantısı ne zaman, saat kaçta? Milyonların gözü asgari ücret zammı 2023 görüşmelerinde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni asgari ücretin 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak suretiyle yüzde 30 artışla 5 bin 500 liraya yükseltildiğini duyurmuştu. Şimdi gözler yeni asgari ücret 2023 zammına çevrildi. Emek verme ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim, asgari ücret tespit komisyonu emek harcama takviminin belirlenmesi için geçtiğimiz Perşembe günü TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile bir araya geldi. Toplantı sonrasında Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısının ilk zamanı belirlendi.

Asgari ücretin belirlenme noktasında yasa gereği işçi, işveren ve hükümetten 5’er temsilci olmak suretiyle 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantı düzenliyor. Aralık ayı süresince komisyon 4 toplantı meydana getirecek ve son toplantı sonrasında ise yeni rakamın açıklanması planlanıyor.

ASGARİ ÜCRET TOPLANTISI NE ZAMAN?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları 7 ve 14 Aralık’ta yapılacak. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay asgari ücret ile ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Asgari ücret tespit komisyonunun takvimi belli oldu. İlk toplantı 7 Aralık saat 14:00’da, ikinci toplantı 14 Aralık saat 14:00’da yapılacak.” ifadelerini kullandı.

TÜRK-İŞ ASGARİ ÜCRET İÇİN İLK KEZ RAKAM AÇIKLADI

Hükümet kanadı ve işveren temsilcileriyle bir uzlaşı halinde süreci ilerletmek istediklerini söyleyen Atalay, 7 bin 785 liranın altındaki rakamı kabul etmeyeceklerini belirtti. “Kırmızı çizgi bu onun üstüne çıkmak gerekiyor” dedi.

Aralık ayı kira artışı hesaplama 2022: Aralık ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu? Kasım ayı enflasyon rakamları!

Aralık ayı kira artışı hesaplama 2022: Aralık ayı kira artış oranı yüzde kaç oldu? Kasım ayı enflasyon sayıları!

 

 

 

 

 

 

[ad_2]

Kaynak link

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir