[ad_1]

Çocuk desteği kimlere verilecek, başvuru nasıl yapılır? Çocuk yardımı(Çocuk Destek Bileşeni) ne kadar?

Çocuk Destek Bileşeni’ kapsamında yapılacak olan yardım bilgileri anne babaların gündeminde içeriyor. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı yeni yardımı açıklarken, yeni toplumsal yardım miktarları ve ödeme zamanı de belli oldu. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirdikleri çocuk desteği ödemelerinin ne vakit hesaba yatırılacağını deklare etti. 

ÇOCUK DESTEĞİ NEDİR, NE KADAR?

Bakan Yanık, toplumsal yardımlardan faydalanan ailelerdeki ufaklıklara ilişkin ilave destek sağlayacaklarını kaydederek, “Çocuk Destek Bileşeni” kapsamında hanelerde bulunan çocuk sayısına nazaran hanelere aylık 350 TL ile 650 TL aralığında destek vereceklerini belirtti. Bakan Yanık, “Bu kapsamda 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL, 5 ve daha çok çocuklu hanelere 650 TL ilave destek sağlayacağız” dedi.

ÇOCUK DESTEK BİLEŞENİ BAŞVURUSU NEREYE, NASIL YAPILIR?

Başvurular e-Devlet yada Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) yapılacak. Aile Destek Programı’nda 12 ay süresince tertipli olarak ödeme yapılacak.

ÇOCUK YARDIMI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

ÇOCUK DESTEĞİ ŞARTLARI NEDİR?

Türkiye Aile Destek Programı’ndan yararlanma şartı: Hanede şahıs başına düşen aylık gelirin, net asgari ücretin 1/3’ü doğrusu; 1.833,45 TL’nin altında olması. İhtiyaç sahibi olduğuna kanaat getirilen hepimiz destekten yaralanabilecek. Mevcutta toplumsal destek yardımı alanlar da ek olarak bu desteği alabilecek.

ÇOCUK DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirdikleri çocuk desteği ödemelerini kasım itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını bildirdi. 

YARDIMLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN VİDEOYU İZLEYEBİLİRSİNİZ

[ad_2]

Kaynak link

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir