[ad_1]

FTX iflasından sonra kripto paradan kaçış rekor kırdı

FTX’in iflasının peşinden varlıklarının güvenliğine ilişkin korkular yatırımcıların küresel kripto para borsalarından üstün dereceli oranda dijital para çekmesine niçin oldu.

Analitik şirketi Crypto Compare’in verilerine bakılırsa, Kasım ayında Binance, Kraken ve Coinbase benzer biçimde merkezi borsalardan 91.363 Bitcoin çekildi. Token’lar, geçen ayın ortalama 16.400 dolar olan averaj fiyatına bakılırsa kabaca 1.5 milyar dolar değerindeydi.

AB, kripto para birimi düzenlemelerini sıkılaştıracak

AB, kripto para birimi düzenlemelerini sıkılaştıracak

Crypto Compare, “Bitcoin, tarihindeki borsalardan en büyük çıkışları kaydetti… FTX’ten bu yana, merkezi borsalar, piyasa katılımcıları fonlarını korumaya çalışırken bir takım çıkışa şahit oldu ” dedi.

Rapordan, fonların satılıp satılmadığı yada hususi cüzdanlara taşınıp taşınmadığı ise net değil.

ÇIKIŞ DEVAM EDİYOR

Veriler ek olarak, ayın ilk yedi gününde merkezi borsalardan çekilen 4.545 Bitcoin ile Aralık ayında çıkış eğiliminin devam ettiğini, geçen senenin aynı döneminde ise 3.846 Bitcoin girişinin görüldüğünü gösterdi.

Çıkışlar bir zamanlar kripto ticareti için büyük bir aracı kurum olan FTX’in Kasım ayı ortasında batkı başvurusunda bulunmasından sonrasında geliyor.

Firmanın düşüşü, 1 milyon kadar FTX alacaklısının varlıklarına erişimini engellerken yatırımcıların kripto para birimlerine olan itimatını bozarak kripto pazarında bir zincirleme tepki başlattı.

 

[ad_2]

Kaynak link

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir