[ad_1]

SON EYT TOPLANTISI! Eyt son durum! EYT en güncel haber! Erken emeklilik olacak mı? EYT yaş şartı olacak mı?

CNN TÜRK muhabiri Arda Erdoğan aktardığını bilgiye bakılırsa; Emeklilikte yaşa takılanlar oldukça eleştiri bir başlık. Ortalama 1 buçuk milyon kişiyi ilgilendiren bu mevzuya yanıt aranıyor. Asgari ücret de gene mühim konuların başlangıcında geliyor. Bugün mühim bir toplantı gerçekleşti. Bu toplantının yansımaları da gene Beştepe’de ele alınan konulardan biri. Enflasyonla savaşım atılacak adımlar da görüşmede masaya yatırılıyor. Peki fakat EYT mevzusunda son durum ve gelen bilgiler neler?

EYT’de son olarak izahat!

Gelen son dakika haberine bakılırsa; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT gündemini görüşmek suretiyle Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim ile Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi kabul etti. Son sonucu ve düzenlemenin ayrıntılarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Aralık 2022 tarihinde Kabine Toplantısı’nın arkasından vermesi planlanıyor.

İşte o rakam! Asgari ücret zammı son durum! Komisyon toplandı! 2023 yeni asgari ücret toplantısı sonucu ne zaman?

İşte o sayı! Asgari ücret zammı son durum! Komisyon toplandı! 2023 yeni asgari ücret toplantısı sonucu ne süre?

Kulis bilgisine bakılırsa;

1999 öncesinde sigortalı olan çalışanların prim gün sayısı şartı devam ederken, yaş şartının kaldırılması planlanıyor. İlk etapta 2 milyona yakın kişinin EYT kapsamında emekli olması planlanıyor.

Bu kademeli emeklilerle beraber 4-5 milyonu bulacak. Uzun seneler süresince bu hakkı dolduran kişiler bu haklardan yararlanıp emekli olmaya devam edecekler.

[ad_2]

Kaynak link

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir