[ad_1]

TOKİ'den dolandırıcılık uyarısı!

Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde konuta erişmekte zorluk çeken dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi icra eden İdaremizin adı kullanılarak düzmece kontakt numaraları aracılığı ile sahtekarlık ve dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu tespit edilmiştir.

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi olan 250 bin toplumsal konut projemiz kapsamında “Kurada ev sahibi oldunuz ve bunun için para talep edilmiş olduğu” yönünde dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu şikayetleri gelmektedir.

Ilk olarak belirtmek isteriz ki; İdaremiz tarafınca satışa sunulan konutların müracaat toplama, sözleşme imzalama, devir, teslim, tapu vb. işlemlerinin tamamın T. Halk Bankası ve T.C. Ziraat Bankası’nın yetkili Şubeleri aracılığı ile yapılmakta başka bir banka şubesi ve/yada kişi hesapları üstünden işlem yapılmamaktadır.

Bu sebeple size telefonla yada şahsen ulaşarak konut çıktığını söyleyip, ödeme talep eden şahıs yada kişilere saygınlık edilmemesi gerekmektedir. Ek olarak sizinle irtibata geçerek para talebinde bulunulması durumunda savcılığa kabahat duyurusunda bulunulması gerekmektedir.

Yurttaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, İdaremizin web sayfası (www.toki.gov.tr), davet merkezi (444 86 54), kurumsal toplumsal medya hesapları ve yetkili bankalar haricinde hiç kimseye saygınlık etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir.”

[ad_2]

Kaynak link

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir