[ad_1]

TÜİK Kasım 2022 enflasyon oranı açıklandı! Kasım ayı enflasyon rakamları ne kadar, yüzde kaç?

Milyonlarca işyar ve emekli TÜİK’in açıklayacağı kasım ayı enflasyon verisine yöneldi. Yılbaşında gerçekleşecek zam için son 2 veriden biri olacak oran bugün duyuruldu.

KASIM 2022 ENFLASYON ORANI NE KADAR, YÜZDE KAÇ?

Türkiye İstatistik Kurumu her ayın başlangıcında bundan önceki aya ilişkin verileri duruyor. Bundan dolayı kasım ayı enflasyonu 5 Aralık 2022 Pazartesi günü saat 10.00’da açıklandı. Kasım ayı enflasyonunun duyurulmasının peşinden kira artış oranı da netleşti. Enflasyon verisi bununla birlikte emekli ve işyar zam oranı için aralık ayı öncesi son tabloyu gösterdi. TÜİK’in açıklamış olduğu verilere nazaran enflasyon kasım ayında yüzde 84,39 oldu. Enflasyon Kasım ayında yüzde 2,88 arttı

Enflasyon verisi sonrasında ilk değerlendirmeler CNN TÜRK canlı yayınında olacak.

KAVCIOĞLU: 2023’TE YÜZDE 22.3’E DÜŞECEK

Geçtiğimiz günlerde enflasyona ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, “Enflasyonun gerileyişini sürdüreceğini ve ekim ayı Enflasyon Raporu’ndaki tahmin patikamızla uyumlu bir seyir izleyeceğini öngörüyoruz. Orta vadeli enflasyon tahminlerimiz çerçevesinde 2023 senesinde enflasyon oranının yüzde 22,3’e düşeceğini, 2024 senesinde ise tek haneye gerileyerek yüzde 8,8 oranında gerçekleşeceğini öngörüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Aralık ayı kira artışı hesaplama 2022: Aralık ayı kira artış oranı belli oldu mu, ne zaman?

Aralık ayı kira artışı hesaplama 2022: Aralık ayı kira artış oranı belli oldu mu, ne vakit?

[ad_2]

Kaynak link

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir