[ad_1]

Yeni asgari ücret zammında son durum! İşte yeni açıklama! Komisyon toplandı! 2023 Asgari ücret toplantısı sonucu ne zaman?

Asgari ücret 2023 son dakika haberleri araştırılıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısı gerçekleşti. Toplantı sonrası ‘Asgari ücret ne kadar, kaç TL olacak’ sorgulatması hız kazanmıştır. DİSK ve TÜRK-İŞ’ten asgari ücret için ilk rakamlar geldi. Ek olarak Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı asgari ücret anket sonucunu paylaştı. Peki fakat asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Emek harcama ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alim ve TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay açıklamalarda bulunmuş oldu. 

EYT son durum! EYT en güncel haber! Erken emeklilik olacak mı? EYT toplantısı son dakika! Erkek, kadın EYT yaş şartı olacak mı?

EYT son durum! EYT en güncel haber! Erken emeklilik olacak mı? EYT toplantısı son dakika! Adam, hanım EYT yaş şartı olacak mı?

Asgari ücret için konuşulan ilk rakamlar…

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısı gerçekleşti. TÜRK-İŞ, Başkanlar Kurulu’nu biriktirerek asgari ücret stratejisini belirleyecek. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, açlık sınırı olarak hesaplanan 7.785 liranın kırmızı çizgileri bulunduğunu belirtti. Senelik yüzde 130’a ulaşan besin enflasyonunun dikkate alınması gerektiğine vurgu yapmış oldu. TÜRK-İŞ üyesi sendika başkanları 8.250 liranın başlangıç rakamı olması icap ettiğini beyan etti. 

[ad_2]

Kaynak link

Categories:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir